Preloader
1stanbul evleri - İSKİ - Kayıtları bugün itibariyle başlamıştır.

1stanbul evleri - İSKİ - Kayıtları bugün itibariyle başlamıştır.

Bir süredir 1stanbul evleri site yönetiminin iski su sayaçlarını bireyselleştirme çalışmaları kapsamında olan alt yapı çalışması bugün itibariyle tamamlandı.  Bu gün itibariyle bireysel sayaçlar üzerinden abonelik işlemleri başlayacaktır.


Neden Bireysel Sayaç Çalışması Yapıldı


Elektrik aboneliklerinde yapılan düzenleme de bilindiği üzere 220 kW üzerindeki tüketimlerde birim maliyetleri yükselten elektrik idaresi gibi iski'de bireysel tüketimlerde belirli kotalar üzerindeki tüketimlerde maliyet hesabını daha yüksek bedeller talep etmektedir. Bu nedenle şuana kadar iski tüketimi için ödenen maliyetlerimiz yüksek çarpan ve doğru okuma yapamayan süzme sayaçlardan dolayı adil bir okuma yapılmamaktadır.Bireysel Sayaç Avantajı 


Sayaçların bireysel olmasının site sakinlerine kazandıracağı avantajlardan bazıları, şuan kullanılan süzme sayaçlarımız  zemine paralel değil dik bir durumda olmasından dolayı sağlıklı okuma yapılamamasına ve kişilerin ay içerisindeki tüketimlerini sağlıklı okuma yapılamamasına sebebiyet vererek fazla bir tüketim bedeline maruz bırakan sistem bugün itibariyle bireyselleşiyor. Bireysel olması nedeniyle her iki adaya tek sayaçtan giriş yapan iski hattı bireyselleşmesiyle birlikte tüketim kotasının altında kalan bireysel abonelikler ortalama aylık tüketimlerinden doğan faturalarında %40'lara varan bir uygunluk sağlayacağı ön görülmektedir. 


Abonelik Başvuruları hakkında bilinmesi gerekenler 


* Aboneliklerinizi İnternet üzerinden ve Avcılar İski Binası üzerinden aboneliklerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

* Kiracı olarak ikamet edenler kira sözleşmeleri ile abonelik işlemlerini gerçekleştirebilirler.

* Mülk sahibi olanlar ise Tapularıyla başvurularını tamamlayabilirler.

* Emlak konuttan satış vaadi devir sözleşmeleri bulunan ve emlak konut'a taksit ödemeye devam eden komşularımız, devir sözleşmesi ile başvuru yapabilecekler.

* Abonelik alacak kişi, mutlaka abonelik alınacak daire de ikameti bulunmak zorundadır. Aksi takdir de iski abonelik hakkı vermemektedir. ( Eş, Çocuk vb. ) üzerine abonelik alınabilir tek kriter abonelik alacak kişinin ikameti daire de bulunmak zorundadır.

* Sayaç No ve Sözleşme No'ları abonelik işlemlerinde gerekmektedir, bu bilgilere yönetim ofisinden ve blok girişlerindeki panolardan temin edebilirsiniz. 

Son Yazılar